Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Hikmetler Kitabı

Kategori: Edebiyat Yazar: İbn Ataullah el-İskenderi Yayınevi: Kitabevi

Hikmetler Kitabı

  • çevirmen: Orhan Parlak
  • Yayın Tarihi: 01.01.2008
  • ISBN: 9789759173586
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 168
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13.5 x 21 cm
Tanıtım Bülteni
İşin başında Allah'a yönelmek,işin sonunda başarıya ulaşmanın belirtisidir.Sana açılmamış gizlileri kurcalayacağına, kendi gizli ayıplarını araştır.Bu daha hayırlıdır.Hakk'tan dilediğin şeylerin en hayırlısı, O'nun senden istediğidir.Görüşü sabit olanın kurtuluşu tam olmamıştır.Bilginin hayırlısı Allah'a karşı saygı ile korku/haşyet uyandırandır.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Hikmetler Kitabı PDF 6.97 MB İndir
Hikmetler Kitabı EPUB 7.79 MB İndir
Hikmetler Kitabı MOBI 6.15 MB İndir
Hikmetler Kitabı ODF 6.56 MB İndir
Hikmetler Kitabı DJVU 8.20 MB İndir
Hikmetler Kitabı RAR 5.33 MB İndir
Hikmetler Kitabı ZIP 4.92 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


“Başlangıç sonuçların tecelli yeridir. Kimin başlangıcı Allah ile olursa sonucu da O’nunla olur.” İbn Ataullah el-İskenderi Güzel başlangıçlara…


Bu kitabın” Beyaz Lale Yayınları”‘ndan çıkan İskenderi’nin kitabıyla aynı mı ,degil mi? Merak ediyorum.Yayıncıların kitapların içerigini açıklarken orjinal isimlerini de yazmalarını rica ediyoruz.


Kâğıdı ve baskısı kaliteli bir kitap. Defalarca okunmalı. Hikmetler Kitabı’ndan her okurun faydalanması düşüncesiyle, birkaç satırı paylaşmak istiyorum.“Israrla dilediğin halde bağışların gecikmesi seni umutsuzluğa düşürmemelidir. Çünkü Allah duaların kabul olunacağına söz vermiştir. Ancak kabul edeceği dilek senin kendin için beğendiğin değil, O’nun senin için beğeneceği olacaktır. Ve kabul, senin istediğin zaman değil, O’nun istediği zaman olacaktır.”…“Hakk’ın gidereceği bir ihtiyacın için başkasına dilekte bulunma. O’nun senin için vermediğini başkası nasıl verebilir? Kendi ihtiyacını gidermekten aciz olan başkasınınkine nasıl güç yetirebilir?”…“İşlediğin suçu, Allah’ın bağışlaması konusundaki zannını sarsacak ölçüde büyütme. Rabbini bilen, keremi yanında hiçbir günahın büyük olmayacağını da bilir.”…“O’na yakınlaşman, O’nun sana olan yakınlığının bilincine varmandır. Yoksa sen nerde, O’nun sana yakınlığı nerde?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*