Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Hz. Muhammed’in Hayatı

Kategori: İslam Yazar: Martin Lings Yayınevi: Iz Yayıncılık

Hz. Muhammed’in Hayatı

  • çevirmen: Nazife Şişman
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 584
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13 x 20 cm
  • Diger Ozellik: lüks ciltli,
Tanıtım Bülteni
Çağdaş bir "sîret". Hz. Peygamber'in hayatındaki derinlik, sadelik ve güzelliği edebiyatın imkânlarıyla ustaca yansıtan bir başucu kitabı. "Siret Ödülü" sahibi. Özenli bir baskı ve cildiyle yıllarca saklanabilmesi için ekstra basıldı.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Hz. Muhammed’in Hayatı PDF 24.24 MB İndir
Hz. Muhammed’in Hayatı EPUB 27.09 MB İndir
Hz. Muhammed’in Hayatı MOBI 21.39 MB İndir
Hz. Muhammed’in Hayatı ODF 22.81 MB İndir
Hz. Muhammed’in Hayatı DJVU 28.52 MB İndir
Hz. Muhammed’in Hayatı RAR 18.54 MB İndir
Hz. Muhammed’in Hayatı ZIP 17.11 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Çok güzel ve zevk aldığım bir siyer. Böyle büyük ve önemli bir hususta Rasulullah’ın s.a.v hayatını ele almakta dörtyüz sayfa ile yetinilmesi mevzu bahis olduğu için elbette ki eksik yanlar (hatalı bilgiden ziyade yetersiz açıklanmış detaylar) olması gayet doğaldır.Kitapta okurken fazladan çaba sarfedilmesi gereken noktalardan birisi çok büyük bir şecerenin anlaşılır biçimde ayrıştırılmaya çalışılmasıdır. Bazı noktalarda isimleri hatırlamak zorlaşabiliyor. Bunun yanında bilhassa Uhud Savaşı anlatılırken Ebu Dücane ve diğer sahabilerin cesurca savaştıkları sırada hissetirilen şehid sayısı o kadar büyükmüş gibi geliyor ki size savaşın ardından verilen rakam ile karşılaşıldığında (72 sahabi savaşta diğer iki sahabi de savaştan sonra) biraz afallıyor insan.. Bunlar elbette eksik şeyler değiller, Allah bunu hazırlarken emeği geçen tüm insanlardan razı olsun..


her ne kadar bu siret nedeni ile martin lings çok eleştri almış olsada ben, islamı ve hz. muhammedi tanımak isteyenler için okunması akıcı, dili oldukça sade ve anlatılanlar islami güvenilir kaynaklardan olduğu için, okunmasını tüm gönlümle tavsiye ediyorum…


bu kitabı okuyalı çok oldu.ama peygamberimizi bu kitapla daha iyi tanıdığımı ve sevdiğimi hatırlıyorum.hatta bazı sayfalarında okadar içine girerdim ki kitabın,sanki olaylar yanı başımda cereyan ediyormuş gibi hissederdim.şimdi bazı yorumları okuyunca ben yanlış kitap mı okumuştum diyorum.çünkü benim okuduğum kitapta suiistiğmaller yoktu.ben kitabı yeniden okumaya karar verdim.ama size de tavsiyem şudur.kitaplarda yanlışlıklar ve eksiklikler olabileceğini elbette hesaba katın ama önyargı besleyerek okumayın.çünkü nasıl bakarsanız öyle görürsünüz…


O’nu tanıma adına önemli birmesafe almak isteyenlerin mutlaka okuması gereken birkitap.Okudukça seveceğiz,Onun hayatına dair kesitleri gözönüne getireceğiniz harika bir çalışma.O’nu sevmek O’nu tanımaktan geçiyor.O’nu tanıdıkce ve büyüklüğünün,değerinin farkına vardıkça Ona olan sevginiz ve bağlılığınızda artıyor.Onu tanıma adına bir basamak sadece..İlk adım….Daha fazlasınıbekkleyenler için doyurucu gelesi beklenmemeli…daha fazlasını isteyenler ve O’nun hatından güzellikleri arayanlar için başka kaynalara da başvurmak elzem..


İlk dönem islam alimlerinden alınan bilgilerle derlenen bu eser Rasullullah (s.a.v.)’ın hayatını en güzel anlatan siyerlerden biridir.Türkçeye çevrilen siyerler içersinde en önemlilerindendir.Dili gayet açık okuması zevkli ve akıcıdır.Okuduğunuzda nasıl bittiğini anlamıyacaksınız bile.Mutlaka okunmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*