Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Kaostan Düzene

Kategori: Felsefe-Düşünce Yazar: Ilya Prigogine Yayınevi: Iz Yayıncılık

Kaostan Düzene

  • çevirmen: Senai Demirci
  • ISBN: 9789753551038
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 392
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 16 x 24 cm
Tanıtım Bülteni
Kaostan Düzene, bilimin yapısını değiştirmeye; amacını, metodolojisini, dünya görüşünü tekrar gözden geçirmeye yönelik bir çağrı yapıyor. Bilimdeki tarihî değişmenin sembolü olacak temel bir kitap.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Kaostan Düzene PDF 16.27 MB İndir
Kaostan Düzene EPUB 18.18 MB İndir
Kaostan Düzene MOBI 14.36 MB İndir
Kaostan Düzene ODF 15.31 MB İndir
Kaostan Düzene DJVU 19.14 MB İndir
Kaostan Düzene RAR 12.44 MB İndir
Kaostan Düzene ZIP 11.48 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (2 Yorum)


Yazar kitabında günümüzde kullanılan bilimsel metodla ilgili eleştirilerde bulunmuş. Konuyu bu bağlamda kaos teorisiyle genişletmiş. Kaos teorisiyle ilgilenenler için faydalı bir kitap. Ancak kitap içeriği itibarı ile biraz bilimsel birikimi olmuş insanlara yönelik. Yani sıradan bir vatandaşın anlaması biraz zor gibi.


Nobel ödüllü kimyacı Prigogine ile bilim tarihçisi Stengers’ın ortak yapıtı olan bu kitap, “insanın tabiatla olan yeni diyaloğu” üzerine. Kaos ve karmaşıklık bilimlerinin ortaya çıkışından sonra, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Evrene, insana, diğer canlılara, kısacası her şeye bakışımızı kökten değiştirecek, özellikle batının ikiyüz yıldır temel kabul ettiği (ve bizim de yaklaşık bir asırdır yakalamaya uğraştığımız) “doğruların” ne kadar “doğru” olduğunu sorgulamaya neden olacak bir anlayış biçimi vardır artık. İşte bu bilimin önemli isimlerinden olan Prigogine, bu kitapta, bu bilimin sırlarını ifşa ediyor. İlk kısım eski bilimsel paradigmayla yapılan kısa bir muhasebenin ardından, yerini, kaosun şiirsel özelliklerinin anlatıldığı bölümlere bırakıyor. Bu ktiapta ayrıca meraklıları için, Prigogine’in ününü sağlayan kuramı dissipative structures (dağılıcı yapılar)’ın açıklamaları da mevcut. Hemen edinilmesi gereken bir yapıt. Tabii ki meraklısına…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*