Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Laik Düzende Dini Yaşamak 1

Kategori: İslam Yazar: Prof. Dr. Hayreddin Karaman Yayınevi: Iz Yayıncılık

Laik Düzende Dini Yaşamak 1

  • Yayın Tarihi: 04.12.2017
  • ISBN:
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 320
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13.5 x 21 cm
Tanıtım Bülteni
4 ciltlik bir serinin bu ilk kitabı, günümüzün önemli müslüman düşünür ve akademisyenlerinden Prof. Dr. Hayreddin Karaman'ın Pazar yazılarından oluşmaktadır. Çok konuşup dişe dokunur tek laf etmeyen bildik Pazar yazılarının aksine, bu kitaptaki yazılar İslâm'ın esaslarına göre düzenlenmemiş bir toplumda yönünü tayin etmekte güçlük çeken müslümana yardımcı olmak gayretinde...
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Laik Düzende Dini Yaşamak 1 PDF 13.28 MB İndir
Laik Düzende Dini Yaşamak 1 EPUB 14.84 MB İndir
Laik Düzende Dini Yaşamak 1 MOBI 11.72 MB İndir
Laik Düzende Dini Yaşamak 1 ODF 12.50 MB İndir
Laik Düzende Dini Yaşamak 1 DJVU 15.63 MB İndir
Laik Düzende Dini Yaşamak 1 RAR 10.16 MB İndir
Laik Düzende Dini Yaşamak 1 ZIP 9.38 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Çok başarılı noktalara değinilmiş


Gayet başarılı noktalara temas ediyor. İçinde bulunduğumuz düzeni net bir şekilde yorumlayıp gözler önüne seriyor. okunmalı.


Güvenilen bir isim olan Hayreddin Karaman’ın 4 cilt halinde yayımladığı, Yeni Şafak gazetesinde yayımlanmış makalelerin bir kısmı. Yazarın fikir dünyasını ve günümüz islami meselelerine orjinal bakış açısını sunuyor. Fakat makale şeklinde düzenlendiği için çok akıcı değil. Konudan konuya atlanmış. Daha etkili sistematize ve tasnif edilse daha faydalı olabileceği kanaatindeyim.


Hayreddin karaman hocanın bu eseri 4 cilt halinde basılmış,günümüz meselelerine gayet hoş bir uslubla ve çok yönlü bakış açısıyla çözümler getiriyor.Yeni şafak gazetisinde yayınlanan makalelerinin bir neşri,çok değişik konulara temas ediyor.Sosyal,iktisadi,ahlaki bilgiler verip rejim konusunu masaya yatırıyor.Kitabta bol miktarda fikhi hükümlerde mevcut.gayet akıcı bir uslubla kaleme alınmış olan eserin muhakkak okunmasını tavsiye ederim.


Hayreddin Karaman hocanın gazetedeki köşe yazılarından oluşan bu birinci kitap modern hayatta karşımıza çıkan ve geleneksel islam anlayışında cevabını bulamadığımız veya verilen cevaptan tatmin olmadığımız konularda islamın özüne uygun akla yatkın cevapları bulunuyor.Hayreddin hocayı tanımak ve fikirlerinden istifade etmek isteyenler için güzel bir eser.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*