Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş

Kategori: Felsefe-Düşünce Yazar: Server Tanilli Yayınevi: Adam Yayıncılık

Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş

  • Yayın Tarihi: 30.03.2001
  • ISBN: 9789754184600
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 484
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 22 cm
Tanıtım Bülteni
Şu sorularla karşılaştığımız, dahası kendimize de sorduğumuz olmuştur: "Nereden geliyoruz? Yaşamın anlamı ne? Nereye gidiyoruz?" Şu sorular da yabancımız değildir: "Bilimden ve teknikten ne bekliyoruz? Sanatsız niçin yaşayamayız? Ahlak, neden zorunludur? Kime ve ne için sorumluyuz? Özgür olmak ne demektir?" Daha da yakıcı bir soru: "Dünyamız adaletsizliklerle dolu; peki, insanların insanca yaşayacakları gerçekten adil ve barışçı bir dünya yaratamaz mıyız?"Eldeki kitap, bu sorgulamadan örnekler veriyor... Onları bilmek, dahası bu sorgulamayı düşüncemizin bir parçası, bir yöntemi haline getirmek, iyi yurttaş olmamızın, asıl önemlisi insan olmamızın zorunlu uğraklarından biri. Çağdaş bir eğitim ve çok sesli bir toplum yaratmanın olduğu kadar, dogmatizme, bağnazlığa, karanlıkçılığa karşı donanmanın da en etkili yolu bu olsa gerek. Okuyunuz göreceksiniz.
Satıcı Kitap Adı Bağlantı
Trendyol Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
Kitapyurdu Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
D&R Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
Idefix Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
BKM Kitap Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
Hepsiburada Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
Nadir Kitap Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
N11 Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
Amazon Türkiye Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş Satın Al
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş PDF 20.09 MB İndir
Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş EPUB 22.45 MB İndir
Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş MOBI 17.72 MB İndir
Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş ODF 18.91 MB İndir
Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş DJVU 23.63 MB İndir
Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş RAR 15.36 MB İndir
Yaratıcı Aklın Sentezi Felsefeye Giriş ZIP 14.18 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


HEMEN HEMEN İNSANI VE TOPLUMU İLGİLENDİREN HER KONUDAN, FELSEFENİN ANA KONULARINDAN, BAZEN TARİHTEN, BAZEN DİNLEN KISACA HERŞEYDEN TATLI TADINDA GÜZEL BİR SOHBET EDASIYLA YAZILMIŞ MUHTEŞEM BİR ESER. ÖZELLİKLE GENÇLERE VE TÜM FELSEFE SEVERLERE KESİNLİKLER ÖNERİRİM


Felsefi kavramları olabildiğince basit şekilde, örneklerle destekleyerek açıklayan, çok yararlı bir kitap. En önemli özelliği; her bölümün sonundaki köşe yazıları ve makaleler, felsefeyi günlük hayatımızda nasıl kullanabiliriz sorusunun cevabını canlı örneklerle vermesidir. Sadece felsefe ile ilgilenenler değil herkesin okuması gereken, daha yüksek bir bilinç seviyesine ulaştıran müthiş bir kitap.


Din araştırmalarımın tam ortalarına dalıp Türk Müslümanlığı ve tarihi Türk din anlayışına hak verip aklın önemini kavramışken, bir kitapçıda gözüme ilişen bu isimli eser benim için fevkalade iyi bir raslantı oldu.Hurafelerle dolu arap islamıyla bugün Türk kültürünü yoketmeye yönelen din anlayışını ancak bu denli bilimci yaklaşımlarla kavrayıp insanımıza anlatabiliriz.Kitap çeşitli görüş ve aktüel örneklerle konu konu kavileştirilirken insan aklını zorlayan konularıda basitten başlayarak tek tek elealıyor.Harika bir üslup ve güzel görüş,teori ve tezler sunuyor .Yazarı ilk defa bu eseriyle tanımış oldum Türk insanı için fırsat bir şahsiyet diğer eserleride okunmaya değer olduğu bu eseriyle belli.İnsanımızın en başta kendine değer vermesi,akıl ve bilim dairesinde her şeyi sorgulayarak iyiye ulaşması temennisiyle.


Kitap çok yalın ve anlaşılır bir dille yazılmış. En zor felsefe konuları bile pratikte incelenerek anlaşılır kılınmış.Fakat, kitap derin bir felsefe kültürüne sahip insanlara hitap edemeyecek kadar basit. Tanilli’nin angaje olduğu da kitabın her sayfasından belli oluyor…Sonuç olarak: “Ben materyalist dünya görüşüne inanıyorum; fakat felsefe hakkında fazla bir şey bilmiyorum.” diyorsanız kaçırmayın derim.


Giriş bölümünde felsefenin anlamı ve amacı üzerinde durulmuştur.Daha sonraki bölümlerde çeşitli tanımlar mevcut…”Felsefenin, insan zekasının bu en anlamlı uğraşın amacı, doğa, toplum ve insan, üzerine giderek evren üstüne tutarlı, sistemli bir görüşe varmaktır. Bir yerde bağımsız yürütülen bu uğraş ” özgür aklın sorgulaması’ na ” dayanır.”İnsanlık, binlerce yıl öncesinden beslediği bir ideali, asıl kurtuluş diye gördüğü bir düzeni yaşama geçirmeye bugün de terk etmiş değil. Aklın, bilimin, emeğin başköşeye oturtulduğu bir dünya, eşitliğin, kardeşliğin sömürüsüz ve barışçı dünyası.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*