Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Don Kişot

Kategori: Edebiyat Yazar: Miguel de Cervantes Saavedra Yayınevi: Timaş Yayınları

Don Kişot

  • Yayın Tarihi: 06.09.2000
  • ISBN: 9789753629850
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 312
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 14 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Cervantes'in İnebahtı Savaşı'ndan Osmanlılara esir düşüp, dokuz yıl Müslümanlarla yaşadığını biliyor muydunuz? Don Kişot, Cervantes'in öğrenmiş olduğu İslamdaki ulvi fikirleri taşımaktadır yer yer. Bir taraftan şövalyelerle alay ederken bir taraftan yüce mesajlar veriyor.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Don Kişot PDF 12.95 MB İndir
Don Kişot EPUB 14.47 MB İndir
Don Kişot MOBI 11.43 MB İndir
Don Kişot ODF 12.19 MB İndir
Don Kişot DJVU 15.23 MB İndir
Don Kişot RAR 9.90 MB İndir
Don Kişot ZIP 9.14 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


İnsanların deli gözüyle baktığı(uşağı Sanço Panza hariç) Don Kişot’un kimi zaman sizi kahkahalara boğacak kimi zamanda derin düşüncelere sevkedecek birbirinden heyecanlı maceralarını bulacağınız bu kitabı okumanızı isterim çünkü bir kişinin bile tek başına dünyayı kötülüklerden temizlemeye çalışmasından çıkarabileceğimiz dersler var.Özelliklede günümüzde…


Hem güldürüp hem düşündüren bir kitap…


ilk okulda okutulan 96 sayfalıklarda gördüklerinizin aksine bu eserde don kişot hakkında herşeyi bulabilirsiniz. Timaş yayınlarının yayınladığı bu kitabı sırf ,başında verilen -tam adıyla- Miguel de Cervantes Saavedra nın hayatını okumak için bile almanızı öneririm. Hayatında hiç okumamış olanlar okuduklarında görecekler ki, değirmenle savaş adı altında basitleştirilen Don Kişot , ilk roman olmasının yanı sıra çok farklı özellikleri, sosyal mesajları barındırıyor. Don Kişot için söylenen şu sözden sonra hiç bişey demeye gerek yok”İnsan onu hayatında üç kez okumalıdır. Kahkahanın kolayca dudaklara fırlayıp duyguları harekete geçireceği gençlikte, mantığın hakim olmaya başladığı orta yaşta, her şeye felsefe açısından bakıldığı ihtiyarlıkta”


don kişot ilk önce anlatımıyla harika bi kitap..zaman zaman bu kadar da olmaz dedirtecek olaylar yer alıyor ama bunların içinde gerçekten verilmek istenen bir mesaj vardır..bu kitap sadece gülmek,eğlenmek için değil düşünmek için de yazılmıştır..


don kişotu ilk okuduğumda isimlerini ezberlemekte zorluk çektiğim ama şimdi herşeyiyle hatırladığım o kahramanlar…ölümsüz sanço panza, rosinenta…yaşadığı hayal dünyasında inanılmaz maceralar yaratan, yarattığı bu hayalleri gerçekten yaşayan, yardımsever bir şövalye.ve ona ölümüne bağlı yardımcısı.dünya klasiklerinin en önemli eserlerindendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*