Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Gelenek ve Modernlik Arasında

Kategori: Sosyoloji Yazar: Mustafa Armağan Yayınevi: Iz Yayıncılık

Gelenek ve Modernlik Arasında

  • ISBN: 9789753552769
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 288
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Bilim felsefesi, gelenek ve şehir hakkındaki çalışmalarından tanıdığınız Mustafa Armağan bu defa gelenek ve modernliği eksen alan bir yazılar toplamıyla karşınızda. Mimariden edebiyata, geleneksel kültürden modernizme, semantikten tarihselciliğe kadar pek çok gündemdeki konuyu bu iki kavram ekseninde irdeleyen kitap, Türkiye'de çok az tartışılan "bizatihî gelenek" ve "bizatihî modernlik"i, bunların birbirine taban tabana zıt kavramlar olduğu yolundaki yaygın kanaati de sorguluyor. Gelenek ve Modernlik Arasında, gözümüzden kaçmış olan pek çok düşünce sorununa da yeni bir ışık tutmaya çalışıyor. "Geçmiş"in 'geçmiş' olmasına hayıflanmak yerine, geçmişi 'bugün' kılmanın; modernliğin meydana getirdiği 'yırtığı' yamamaktansa yırtılmanın 'nerelerde' vukû bulduğunu tesbit etmenin çok daha önemli olduğunu açıklıkla belirlemeye yöneliyor.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Gelenek ve Modernlik Arasında PDF 11.95 MB İndir
Gelenek ve Modernlik Arasında EPUB 13.36 MB İndir
Gelenek ve Modernlik Arasında MOBI 10.55 MB İndir
Gelenek ve Modernlik Arasında ODF 11.25 MB İndir
Gelenek ve Modernlik Arasında DJVU 14.06 MB İndir
Gelenek ve Modernlik Arasında RAR 9.14 MB İndir
Gelenek ve Modernlik Arasında ZIP 8.44 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


yazar daha çok kavramlar üstünde durmuş.kavramların doğru kullanılması için çaba sarfetmiş bizim yazarlarında bu konuda daha dkkatli olmasını istemiş.modernlikle geleneğin arasındaki çatışmanın kavramların yanlış kullanılmaması yada yanlış kullanılmasından kaynaklandğını söylüyor.kiyap bana ağır geldi.


Üniversitede beğenerek okumuştum.


yazarın kalemınden akan satırları okudukça insanın nerde o eski ramazanlar nerde o eski bayramlar nerde o eski zamanlar diye diye ağlayası gelmiyo desek yalan olmaz. satır satır bızleri gerçeğe doğru götüren bir çalışma.


Mustafa Armağanın çok güzel kitapları var okumanızı tavsiye ederim. Mustafa Armağan iyi araştırarak okuyucularını sıkmadan doğru yazar bir yazr.Boş değil Diğer kitapları gibi bu kitabıda bilgi veren bir kitap alın ve okuyun


Kitap popüler kültür bağımlısı kişilerde anlama veya algılama zorluğuna şüphesiz yol açacaktır. Hadi oradan türü terslemeler olacaktır. Ancak modernliğin dehlizlerinde kaybolmakta olduğunu farkedenler mutlaka birşeyler kapacaktır bu hazineden. Özetle söylersek Matrixdeki zihnin klasik algılayışlarına karşı reel olanı göstermeye çabalıyor bu kitap. Çok nitelikli…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*