Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
İktisat ve Din

Kategori: İslam Yazar: Mustafa Özel Yayınevi: Iz Yayıncılık

İktisat ve Din

  • Yayın Tarihi: 01.01.1997
  • ISBN: 9789753551182
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 344
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Geleneksel toplumlarda ekonomi, ayrı bir varoluş alanına sahip değildi. Ekonomik faaliyeti din yönlendirmekte ve meşrulaştırmaktaydı. Kapitalizm, bağımsız bir ekonomik alan meydana getirdi. Ekonomi artık kendi kurallarına göre işlemekte ve bu kuralları topluma empoze etmektedir. Piyasa toplumu, piyasaya, yani soyut bir ilişkiler ağına teslim olmuş toplum demektir. Kadîm ekonomik sistemleri incelemek nostaljik bir arayış değil, kapitalist sistemin yol açtığı eşitsizlik ve anlamsızlıkları aşma girişimidir. Medine pazarından Osmanlı ekonomisine; ahilikten Semerkand’da lonca hayatına kadar bir dizi önemli oluşumu inceleyen bu yazılar otantik geleneklerin iktisadî hayata nasıl sıhhat kazandırdığını modern insana anlatma ve önünü aydınlatma çabasıdır.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
İktisat ve Din PDF 14.28 MB İndir
İktisat ve Din EPUB 15.96 MB İndir
İktisat ve Din MOBI 12.60 MB İndir
İktisat ve Din ODF 13.44 MB İndir
İktisat ve Din DJVU 16.80 MB İndir
İktisat ve Din RAR 10.92 MB İndir
İktisat ve Din ZIP 10.08 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


İnsanlık ne kadar ilerlerse ilerlesin, gene de yeryüzünden fakirlik eksik olmayacağına göre, İslam’da “fakirliğin fazileti” hakkındaki ifadeler, fakirlere bir moral takviyesi yapmak ve durumlarından kurtulmaya çalışmak için motive etmek amacına yöneliktir.


Değerli Yorum Yazan Arkadaşlar ve Bu Kitabı satın almayı planlayan arkadaşlar,Bu kitabı Mustafa Özel bey yazmamıştır. Hazırlamıştır. Değişik akademisyenlerin ve fikir adamlarının makalelerinin derlenmesinden oluşan güzel bir eser. Dinin iktisadi hayat, iktisadi kavramlar vs üzerine etkilerinin ele alındığı bir kitap. Zaman zaman sıkılabilirsiniz. Ancak okunmaya değer.


Bu kitabı ilk elime aldığımda çok sıkıcı gibi gelmişti ama içindeki konular beni çok etkiledi çok değerli yazılar var sıkıcı görünsede okumanızı tavsiye edrim,iktisat adına genel kültürünüz gelişecektir…..syg


DİN İLE İKTİSADİ HAYAT ARASINDA MUHTESEM BIR BAĞ KURMAYI BAŞARMIŞ OLAN SAYIN HOCAM MUSTAFA ÖZEL BU KITABINDA BİZİ YETERINCE TATMIN EDIYOR.ÖZELLIKLE EKENOMI VE PIYASALARDAKI SOYUT KAVRAMLARI COK GÜZEL BİR ŞEKILDE DİN İLE İLİŞİKLENDİRMİŞ. GENEL ANLAMDA ANLAMDA KITAP SON DERECE AÇIKLAYICI VE GÜZEL


iş ahlakı üzerine çalışma yapıyorum. bu alanda tercih edilebilecek sayılı kaynaklardan birisidir. böyle kaynaklar az bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*