Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
İslam ve Fanatizm

Kategori: İslam Yazar: Ali Bulaç Yayınevi: Iz Yayıncılık

İslam ve Fanatizm

  • ISBN: 9789753551519
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 208
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Elinizdeki kitap, son yıllarda genelde dinler ve özelde İslam ile fanatizm arasındaki ilişkileri araştıran bir çalışma. Araştırmanın, cevabını aradığı sorular şunlardır: Dinlerin özünde fanatizm zorunlu mudur? Fanatizm, entegrizm vb. mesajı daraltan ve başkaları üzerinde baskı kurmayı öngören düşünce ve eğilimlerin dinle ve bu arada İslam'la ilişkilendirilmesinin geçerli mantığı var mıdır? ~Bu türden soruların cevapları geniş bir araştırma alanını gerektirir. Yazar, bu amaçla İslamî öğretinin teorik ve hukukî çerçevesini çizerek, tarihteki uygulama örneklerine başvuruyor. Ayrıca konuyla bağlantılı olarak Din-Devlet ilişkisine ve İnsan Hakları sorununa da geniş yer verdiği bu çalışmasında İslam dünyasındaki hukuk ihlallerine de değiniyor. ~Bu çalışmanın belirli ve genel geçer yargıların ötesine varan sonuçları bakımından ilginç ve açıklayıcı olduğuna inanıyoruz.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
İslam ve Fanatizm PDF 8.63 MB İndir
İslam ve Fanatizm EPUB 9.65 MB İndir
İslam ve Fanatizm MOBI 7.62 MB İndir
İslam ve Fanatizm ODF 8.13 MB İndir
İslam ve Fanatizm DJVU 10.16 MB İndir
İslam ve Fanatizm RAR 6.60 MB İndir
İslam ve Fanatizm ZIP 6.09 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (3 Yorum)


Günümüz dünyasının en önemli sorunlarından biri olan dinler arası savaşa ve onu daha da alvelendirmeye çalışan bir grup şövenist insanın sistematik bir şekilde en son ve gerçek din olan İslamı karalamaya çalışmasını ve onun ardında yatan gerçekleri çok güzel bir şekilde kaleme almış Ali Bulaç.İslamın neden ve nasıl karalanmaya çalışıldığı yanında İslamın nasıl bu olaylarla olan tezat temelini ele alıyor.Bence belli konularda aydınlanmak açısından faydalı bir eser.


Ali Bulaç gerek üslubu gerekse bizzatihi düşünceleri ile müslüman entellektüelleri arasında dikkatten uzak tutulmaması gerek bir yazar.Zevkle okudum aydınlandım.


İslam ve fanatizmin birarada tartışıldığı,fundamantalist anlayışla bağdaştırılmaya çalıştırıldığı dönemde maleme alındı.O dönem artan İslamla bağdaştırılmaya calışılan bu anlayışın yersizliğine işaret edilen eserde,İslami Düşüncenin entellektüel isimlerinden birinin kaleminden önemli mesajlar okuyacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*