Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Kodin

Kategori: Edebiyat Yazar: Panait Istrati Yayınevi: Timaş Yayınları

Kodin

  • ISBN: 9789753621229
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 88
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 14 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Roman asıllı Fransızca yazan ünlü yazar İstrati'nin, çocukluk yıllarına dair anılarından ve çektiği acılarla engin bir hayat tecrübesi kazanmış Kodin adında bir adamdan edindiği izlenimlerden oluşturduğu öğretici, zevkli bir roman…
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Kodin PDF 3.65 MB İndir
Kodin EPUB 4.08 MB İndir
Kodin MOBI 3.22 MB İndir
Kodin ODF 3.44 MB İndir
Kodin DJVU 4.30 MB İndir
Kodin RAR 2.79 MB İndir
Kodin ZIP 2.58 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (4 Yorum)


“Kodin” kötü şartların şekillendirdiği bir adam ile mütemadiyen saygılı, yüreği sevgi dolu bir çocuğun serüvenini anlatıyor. Kimi zaman önyargı ile yaklaştığımız insanların aslında geçmişte çok acı tecrübeler yaşamış olabileceğini, onları da dinleyip anlamak gerektiğini fark ediyoruz. Üstelik böylesine anlamlı bir ileti, sevgi dolu bir çocuk tarafından ortaya çıkarılıyor.Eserin kapak resmi bence çok hoş ve yerinde olmuş. Sert ve heybetli bir adam, ona korkmadan, yüzünde hafif bir tebessümle bakan küçük bir çocuk. Çocuk elleri arkasında o kadar rahat ki. Gerçeği anlama çabasının, önyargıdan uzaklaşmanın, görünenin ötesindekini görme gayretinin çok net bir fotoğrafı. 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin rahatlıkla okuyabilecekleri, ders çıkarıp yorumlayabilecekleri kaliteli bir serüven. Üstelik eserin sonunda; yazar ve yazarın edebî kişiliği hakkında doyurucu nitelikte bilgi yer alıyor. Kitapta yer alan kimi kelime ve kavramlar da açıklanmış. Yanı sıra eserden istifadeyi azami seviyeye çıkaran sorular, etkinlikler verilmiş. Eserde gözden kaçan bazı yazım yanlışları var: “Herşeye rağmen onun sarhoş olduğu görülmemiştir.” s.21. “Her şey” şeklinde olmalıydı. “Senin yanındaykençok şey öğreniyorum.” s.41. “yanındayken çok” olmalıydı. Ayrıca “terk etmek” birleşik eylemi kullanıldığı her cümlede “terketmek” biçiminde bitişik yazılmıştır. Söz gelimi s.59. “Annemi de saçlarından böyle öperdim” s. 65. Cümlenin sonuna nokta konmamış.


kodinle dostluğuarkadaşlığı fedakarlığı bir kez daha yaşayabilirsiniz. bu kitabı okuduğunuzda belki de dostluklarınıza şöyle bir bakmak isteyeceksiniz.kodin yazarın ilk okduğum kitabıydı.yazarın anlatımı sade fakat keyifle okunabilecek bir yazar.samimi bir hava ve akıcı bir üslup.


Roman asıllı yazar Panait ISTRATI kendi dili yerine eserlerini Fransızca yazmayı tercih etmiş bir yazar. Bu etkili eserinde yazar bir çocuk ile Kodin adında, herkesin çekindiği, irikıyım, kaba görünüşlü bir adamın arkadaşlık öyküsünü aktarıyor. İnsanları dış görünüşüne göre değil de iç dünyasına göre değerlendirilmesi ana temasını işleyen toplumsal bir eser.


Panait Istratinin en güzel eserlerden biridir Kodin. Yazar kitabında çocukluk yıllarında çekmiş olduğu acıları, kazandığı tecrübeleri kısaca hayatının belli bir kısmını anlatmış. Yazarın kitabı anlatım tarzı çok güzel olduğundan kitabı elinizden bırakamayacaksınız…. Hepinize bu ilginç kitabı okumanızı tavsiye ediyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*