Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Nurlar Hazinesi

Kategori: İslam Yazar: Muhyiddin İbn Arabi Yayınevi: Iz Yayıncılık

Nurlar Hazinesi

  • çevirmen: Prof. Dr. Mehmet Demirci
  • Yayın Tarihi: 21.03.2018
  • ISBN: 9789753550765
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 200
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13.5 x 21.5 cm
Tanıtım Bülteni
"İbn Arabî'nin eseri her şeyden önce, Kur'an ve Sünnet'ten kaynaklanan metafizik ve tasavvufî eşsiz bir doktrinal açıklamadır. En büyük otorite olarak o bizzat İslam'ın 'batınî' doktrinlerini ortaya koymaya tercüman olduğu kadar, aynı zamanda Şeriat'in zâhiri disiplinlerinin de tam olarak üstatlığına sahip idi. Nitekim, tercümesini sunduğumuz Mişkatü'l-Envar onun mükemmel bir muhaddis olduğunu bize göstermektedir." (Muhammed Valsan, Fransızca önsözden)İbn Arabî'nin eserlerinde ayet-i kerime, hadis ve hadis-i kutsilerin yorumu gerçekten dikkat etmeye ve üzerinde durulmaya değer. Mişkatü'l-Envar adı altında derlediği 101 kudsî hadis kitabı ve onun eserleri arasında sözü edilen hadis ile ilgili diğer eserleri, İbn Arabî'nin 'hadis'e hususi alakasını göstermektedir. Gerek Fütühat-ı Mekkiyye ve gerekse Fusûsu'l-Hikem'de ortaya koyduğu bütün görüş ve düşüncesinin temel ve esas kaynağı Kur'an-ı Kerim ve Sünnet'tir. (Prof. Dr. Mustafa Tahralı, Kitabın Sunuş'undan) 
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Nurlar Hazinesi PDF 8.30 MB İndir
Nurlar Hazinesi EPUB 9.28 MB İndir
Nurlar Hazinesi MOBI 7.32 MB İndir
Nurlar Hazinesi ODF 7.81 MB İndir
Nurlar Hazinesi DJVU 9.77 MB İndir
Nurlar Hazinesi RAR 6.35 MB İndir
Nurlar Hazinesi ZIP 5.86 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


ibn Arabi hz güzel bir eseri Hadisi şerifler ve Kudsi hadisler var tavsiye edrim


Daha farklı bir içerik bekliyordum. İçinde hadisler var. Ama konu üzerinde bilgi sahibi olanlara daha hitap ediyor. ben pek istifade edemedim eserden. Lakin kötü diyemem.


İbn Arabî’nin eseri her şeyden önce, Kur’an ve Sünnet’ten kaynaklanan metafizik ve tasavvufî eşsiz bir doktrinal açıklamadır. En büyük otorite olarak o bizzat İslam’ın ‘batınî’ doktrinlerini ortaya koymaya tercüman olduğu kadar, aynı zamanda Şeriat’in zâhiri disiplinlerinin de tam olarak üstatlığına sahip idi. Nitekim, tercümesini sunduğumuz Mişkatü’l-Envar onun mükemmel bir muhaddis olduğunu bize göstermektedir.


ilahiyat sahasında kendini geliştirmek isteyenlere, kutsi hadis konusunda önemli bir kaynak…
hatırlatmakta fayda var İbn Arabi hazretlerinin bu eseri Mişkatü’l-Envar adı altınta da yayınlandı. Gönül ister ki sonra yapılacak çalışmalarda eserde geçen hadislerin, arapça metinleri de olursa bu tip eserlerden başka alanlarda da kaynak eser olarak faydalana biliriz


101 tane kutsi hadis bulabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*