Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Sessiz Redifler

Kategori: Edebiyat Yazar: Cafer Turaç Yayınevi: Iz Yayıncılık

Sessiz Redifler

  • Yayın Tarihi: 01.01.1992
  • ISBN: 9789753550376
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 124
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13.5 x 21 cm
Tanıtım Bülteni
Cafer Turaç (d. 1959) ilk şiiri ‘Sessiz Kız’ı henüz 14 yaşındayken yazdı. 1974 yılında, "yatılı gövdemin ilk yarası" dediği Kuleli Askeri Lisesi’ne başladı. Yedi yıl kitaplarla durdu, gurbet burcunda gezindi. 1981’de teğmen oldu ve Amasya’ya tayini çıktığında ‘Yağmur Fotoğrafları’nı çekmeye başladı. Şiirine; tarih, ırmak ve şehzadeler usulca sokuldular. 1984’te, çektiği fotoğrafları tab ederek, ilk şiir kitabı olan Yağmur Fotoğrafları’nı yayımladı. Bir süre çeşitli yerlerde askerlik şube başkanlığı yaptı. Yağmurlarla konuştu, dağlarla selâmlaştı, içinde hep İstanbul’u ağırladı. Şiirleri Aylık Dergi, Yedi İklim, Yönelişler, Üç Çicek, Dergâh, Yolcu, Kaşgar, Hece gibi dergilerde yayımlandı. 1991 yılında, Geniş Zamanlar dergisinde şiirine özel bir bölüm ayrıldı. Karaltı Şiirleri, Yağmur Fotoğrafları ve Sessiz Redifler başlıkları altında topladığı şiirleri, 1992 yılında İz Yayıncılık tarafından yayımlandı. Özgünlüğü ve gücüyle edebiyat dünyasında derin bir yankı yaratan Sessiz Redifler yeni baskısıyla okuyucuların huzurunda.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Sessiz Redifler PDF 5.15 MB İndir
Sessiz Redifler EPUB 5.75 MB İndir
Sessiz Redifler MOBI 4.54 MB İndir
Sessiz Redifler ODF 4.84 MB İndir
Sessiz Redifler DJVU 6.05 MB İndir
Sessiz Redifler RAR 3.94 MB İndir
Sessiz Redifler ZIP 3.63 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Kitap, daha elinize alır almaz şekli ve tasarımı ile sıra dışı. Şair asker kökenli. Nesir gibi uzun metinli, hüzünlü, duygu yüklü şiirler.


dergilerde şiirlerini görüyordum o yüzden bu kitabı merak edip aldım ve beğendim bu şiirlerini de.


cafer turaçın tek şiir kitabı. şiirimizde farklı bir ses olduğunu düşünüyorum şairin.


şiirini tanımaktan mutluluk duyduğum şairlerden biridir Cafer Turaç. Özellikle nasıl tanınabilir yüzüm seninle dediği şiiri bir başka baharın izlerini tanıtır yürek mahfilimize..


Şiir tadında ,düz yazı larla dolu daha çok serbest şiirleri ..oldukça içli ve derin bir hüzün dolu.. amasya mektuplar sanki bir hayat potresi gibi herkes kendi hayatının kısa bir özetini görecek adını tarif edilemeyen biraz hüzün biraz özlem ,biraz mutluluk… bira avuç sevgi ve gözyaşı..”sessiz redifler “arasında hepsi..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*