Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Tasmalı Çekirge

Kategori: Tarih Yazar: İsmail Berduk Olgaçay Yayınevi: Iz Yayıncılık

Tasmalı Çekirge

  • ISBN: 9789753550802
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 584
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
İsmail Berduk Olgaçay, uzun yıllar yurtdışında bulundu. Dışişleri Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde görev yaptı. Farklı kültür ve medeniyete mensup birçok “önemli” ve “sıradan” kişiyle tanıştı. Ve Tasmalı Çekirge’de dile getirdiği gibi, birbirinden ilginç bir sürü olayla karşılaştı. Bu olay ve kişileri yorumlarken bazen birkaç cümleyle yetiniyor, bazen ince ayrıntıları anlatmayı ihmal etmiyor, bazen de kendine has simgeler kullanıyor. Meselâ, Büdbükat, Y.İ.S., E-48, B-348... Masonluğun takvimini, yeryüzüne nasıl yayıldığını, ne tür etkinliklerle süregeldiğini, Türkiye’de ve diğer ülkelerdeki konumunu irdeleyen kitap, uzun yılların birikim ve tecrübelerinden oluşuyor. Yazar, bölümler arasında öylesine sıkı bir bağ kurmuş ki; okuyucu kendisini bir romancının karşısında hissediyor. Dili son derece sağlam. Eski ve yeni kelimeler ustalıkla kullanıyor. Alışılagelmiş “klasik” hatıralardan farklı olarak Olgaçay, kimi zaman olayın içinde yer alan bir “kahraman”, kimi zaman dikkatli bir “gözlemci”...
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Tasmalı Çekirge PDF 24.24 MB İndir
Tasmalı Çekirge EPUB 27.09 MB İndir
Tasmalı Çekirge MOBI 21.39 MB İndir
Tasmalı Çekirge ODF 22.81 MB İndir
Tasmalı Çekirge DJVU 28.52 MB İndir
Tasmalı Çekirge RAR 18.54 MB İndir
Tasmalı Çekirge ZIP 17.11 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (2 Yorum)


bir döneme ışık tuttuğu söylenebilir.. daha sonra yazılan bazı kitaplarda da bu kitapta geçen konulardan birkaçının kaynak olarak gösterilip kullanıldığına da şahit oldum.. dolğruluğu konusunda şüphe duyulabilecek yerleri de var. çok net değil belki ama, siyasi tarihe bir parça olsun ışık tuttuğu kesin.


Berduk Olgaçay büyükelçi olduğu dönemde yaşadığı olayları aktarıyor ve bu olayların arka planındaki karartılara dikkat çekmek istiyor. Mason teşkilatı ve gizli örgütlerin dünya sahnesinde oynadıkları rollere de değiniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*