Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Türkler (21 Cilt)

Kategori: Tarih Yazar: Kolektif Yayınevi: Yeni Türkiye Yayınları

Türkler (21 Cilt)

  • Yayın Tarihi: 30.10.2002
  • ISBN: 9789756782330
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 21000
  • Cilt Tipi: Ciltli
  • Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
  • Boyut: 20 x 28 cm
  • Diger Ozellik: 30.000'den fazla görüntü
Tanıtım Bülteni
Büyük Türk tarihçisi Zeki Velidi Togan, dişi Bozkurt tarafından beslenen ilk Türk'ün Tanrı dağlarının güneyinde dünyaya geldiğini söyler. Bu konuda Göktürklere ait olduğu düşünülen Ergenekon Destanı, aslında bütün Türklerin türeyişi ve yayılması ile ilgili kabul edilebilir.Türkler, dünyanın en eski kültür ve medeniyetlerinden birine sahiptir. Binlerce yıllık Türk tarihinin başlangıç noktasını tespit etmek kolay değildir. Arkeolojik ve antropolojik araştırmalar neticesinde ortaya çıkarılan, milattan önce 4000 yıllarına kadar inen ve Orta Asya'nın en eski kültürü olan Anav kültürünün Proto-Türklerle ilgili olması ihtimali yüksektir. Devirler yakınlaştıkça, Kelteminar ve Afenesevo (M.Ö. 3000), Andronova (M.Ö. 1700), Karasuk (M.Ö. 1200), Tagar ve Taştık (M.Ö. 700) kültürlerinin Proto-Türklerle ilgisi daha açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Başta Pazırık ve Issık kurganlarındaki arkeolojik buluntular olmak üzere bu konuda çok çeşitli bilimsel deliller mevcuttur.Diğer taraftan, yapılan son araştırmalar neticesinde, M.Ö. VII. yüzyılda tarih sahnesine çıkan Sakalar/İskitler'in bir Türk İmparatorluğu olduğu görüşü ağırlık kazanmaktadır. Ancak, M.Ö. 318-M.S. 216 tarihleri arasında beşyüz yıl hüküm süren Büyük Hun İmparatorluğu'nun ve Çin kaynaklarına göre kesinlik kazanan ondan önceki Proto-Hunların Türklüğü konusunda dünya bilim aleminde pek fazla bir tereddüt kalmamıştır. Büyük Hun İmparatorluğu, Batı Hun İmparatorluğu ve özellikle Avrupa Hunları batılı tarihçiler tarafından da geniş şekilde incelenmiştir. Büyük Hun İmparatoru Mete Han (destanlara göre Oğuz Kağan) ve Avrupa'yı yıllarca titreten büyük Türk Hakanı Atilla'nın hikayesini herkes bilmektedir. Avrupa Hunları, sebep oldukları kavimler göçü neticesinde dünya tarihini değiştirmişlerdir.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Türkler (21 Cilt) PDF 871.58 MB İndir
Türkler (21 Cilt) EPUB 974.12 MB İndir
Türkler (21 Cilt) MOBI 769.04 MB İndir
Türkler (21 Cilt) ODF 820.31 MB İndir
Türkler (21 Cilt) DJVU 1,025.39 MB İndir
Türkler (21 Cilt) RAR 666.50 MB İndir
Türkler (21 Cilt) ZIP 615.23 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


“Bu eseri tarif etmek imkansız, yaşamak gerekiyor” dersem abartmış olmam. Herbiri 1000’er sayfadan oluşan tam 21 cilt (son cilt daha kısa ama toplam 21000 sayfa) , 1. kalite kağıt ve baskı kullanılmış. Önce biraz kitabın hazırlanış aşamasından bahsedeyim, “sunuş” kısmından yaptığım alıntı;“Projeye 48 ülkeden 2320 bilim adamı ve uzman (589’u Türkiye dışından ve 1721’i Türkiye’den) çalışmaları ile iştirak etti. Bunların 721’i profesör, 377’si doçent, 538’i yardımcı doçent, 385’i doktor ve 289’u araştırmacı ve uzmandır. Bu araştırma yazılarından 375’i Türkiye dışından ve 1248’i Türkiye’den olmak üzere 1623 bilimsel çalışma eserimizde yer aldı.”2320 bilim adamının iştirak ettiği bir proje düşünün, ilk 3 cilt “İlkÇağ”a ayrılmış, 4-8 ciltler “Ortaçağ”a, 9-14 ciltler “Osmanlı”ya, 15-18 ciltler “Cumhuriyet”e, 19-20 ciltler “Türk Dünyası”na, son olarak 21. Cilt de “Index”e ayrılmış. Tarihte Türkler’in kurduğu 16’sı büyük 113 devlet incelenmiş. Tabi Türk olup olmadığı tartışılan Sümerler, Etrüskler’i de incelemişler, bunu onların Türk olduğunu kanıtlamak amacıyla değil Türk tarihiyle ilgili olduğunu düşündükleri için yapmışlar. Bu sadece tarihi bir eser değil, 19-20. ciltler Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan gibi bağımsız Türk Cumhuriyetlerinin, federe ve muhtar Türk Cumhuriyetlerinin ve Türk topluluklarının incelenmesine ayırılmış. Eser 2002 yılında hazırlandı, içinde en taze bilgiler mevcut.İlber Ortaylı’dan Halil İnacık’a, Salim Koca’dan Zekeriya Kitapçı’ya, Yusuf Halaçoğlu’ndan Turan Yazgan’a, Ahmed Akgündüz’den Reha Oğuz Türkkan’a kadar hangi profesörü ararsanız bu eserde makalesi var. Osman Turan, Zeki Velidi Togan gibi merhum üstadları da unutmamışlar.Bu muhteşem eser hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler http://www.yeniturkiye.com/index.asp ‘u ziyaret edebilirler. Bunu bitirince aynı yayınevinin çıkardığı 12 ciltlik “Osmanlı” isimli eseri almayı düşünüyorum. Normalde fiyatı 690 milyon TL. olan eseri, Kitapyurdu %6 indirimle 648 milyona sattığını biliyordum ama bir sürprizle de sipariş ekranında karşılaştım, 250 milyon TL. üzeri siparişlere %7 indirim varmış, böylece eseri yaklaşık 600 milyon TL.’e hem de 3 taksitle satın aldım. Kitapyurdu’na da sağladıkları bu avantajlar ve isteğimi kırmayıp bu eseri listelerine dahil ettikleri için çok teşekkür ederim.Bu eser şimdiye kadar Türk tarihi hakkında yapılmış en kapsamlı çalışma. “Türkler” eserini alıp okumak her Türk’ün görevidir !


Her gün bu güzel şaheser olan bir esere bakıp çıkıyorum, hayalim sahip olabilmek, elbet bir gün kütüphaneme geleceksin Türkler


TÜRKLER HAKKINDA YAZILMIŞ EN BÜYÜK ESER.


birçok önemli bilim adamı tarafının makalelerini içeriyor kitap. zaten yeni türkiye yayınları hasan celal güzel editörlüğünde çok iyi eserler çıkarıyor. bide bunun osmanlısı var 9 cilt onun basımı yok keşke onunda olsa o da türkler kadar harika bir eser çok orjinal makaleler okuyucağınıza eminim


bu eser ( külliyat) arayıp da bulamayacağımız biçok konuyu muhteva etmektedir. genellikle makaleler şeklinde hazırlanmış olup, akademik bilgi içermektedir. bilhassa üniversite hocalar ve tarih öğrencileri için vazgeçilmez bir kaynak….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*