Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Yüz Liraya Bir Deli

Kategori: Edebiyat Yazar: Aziz Nesin Yayınevi: Adam Yayıncılık

Yüz Liraya Bir Deli

  • Yayın Tarihi: 30.05.1998
  • ISBN: 9789754180626
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 117
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 14 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Nesin Vakfı'nın yedi yapısı vardır. Bunlardan ikisi işçi evidir; biri Nesin Vakfı'nın yönetmenevidir. Birinin alt katı ahır, üst katı yine işgören evidir. Birinin altı işgören evi, üst katı Aziz Nesin'in evidir. Dört katlı büyük yapı Nesin Vakfı çocuklarının evidir...Aziz Nesin'in 32 dile çevrilmiş kitapları sırasıyla en çok şu dillere çevrilmiştir: İran'da (70), Yunanistan'da (20), Almanya'da (16), Rusya Sovyet Cumhuriyeti'nde (yani Rusça 15), Bulgaristan'da (10) ve daha birçok dillere... Romenceye Aziz Nesin'in 7 kitabı çevrilmiş ve "Biraz Gelir misiniz" adlı oyunu da "Braila Devlet Tiyatrosu'nda oynamıştır...Aziz Nesin, Türkiye'de ve başka ülkelerde yayımlanacak kitaplarının, sahnelenecek oyunlarının, filme alınacak eserlerinin telif haklarıyla, bütün eserlerinin iç ve dış radyo ve televizyonlarda temsil ve yayınlarından elde edilecek telif haklarını tümüyle Nesin Vakfı'na bağışlamıştır...
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Yüz Liraya Bir Deli PDF 4.86 MB İndir
Yüz Liraya Bir Deli EPUB 5.43 MB İndir
Yüz Liraya Bir Deli MOBI 4.28 MB İndir
Yüz Liraya Bir Deli ODF 4.57 MB İndir
Yüz Liraya Bir Deli DJVU 5.71 MB İndir
Yüz Liraya Bir Deli RAR 3.71 MB İndir
Yüz Liraya Bir Deli ZIP 3.43 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (2 Yorum)


Kesinlikle usta mizahçıdan toplumun hallerine esprili dokunmalar.Okunması gereken yazarlarımızdan, yıllar önceki tespitlerinin hala gerçekliğini koruyor olması gözlem gücünü gösteriyor.


Aziz Nesin Klasiklerinden biri…Kitap 13 hikayeden ve bu hikayelerden birisinin “Nötron Bombası dünyayı kurtaracaktır” ile ilgili dergilerde çıkmış olan yazılardan oluşuyor. Hikayeleri kendine özgü. Kara mizahı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Ve sonunda gülmeniz mi ağlamanız mı gerekiyor anlamıyor ve garip bir ruh haliyle kitabı bitiriyorsunuz. Aziz Nesin okumaya başlayacaklar için güzel bir başlangıç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*