Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Şifalı Bitkiler

Kategori: Sağlık-Tıp Yazar: Dr. Adil Asımgil Yayınevi: Timaş Yayınları

Şifalı Bitkiler

  • Yayın Tarihi: 01.03.2009
  • ISBN: 9789753620857
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 318
  • Cilt Tipi: Ciltli
  • Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
  • Boyut: 17 x 24.5 cm
Tanıtım Bülteni
· Bu kitap, uzman bir tıp doktoru olan Adil Asımgil tarafından titizlikle hazırlandı.· İçindeki bilgilere güvenilir ve kolayca uygulanabilir.· Bitkilerin hem hazırlanış biçimi hem de uygulama şekli anlatıldı.· A’dan Z’ye bitkilerin isimlerine göre kronolojik bir tasnif yapıldı.· Kullanımı kolaylaştırmak için “hastalıklara göre” arama yapabileceğiniz şifalı bitkiler indeksi eklendi.· Satılması ve kullanılması tehlikeli olan bitkiler ve bunların yan etkileri konusunda gerekli uyarılar yapıldı.· Gündelik hayatınızda şifalı bitkileri nasıl kullanabileceğinize ilişkin pratik bilgiler verildi.· Şifalı bitkilerin tarih boyunca nasıl kullanıldığı anlatıldı.· Bitkileri kolayca tanıyabilmeniz için renkli resim ve çizimler kullanıldı.· Söz konusu bitkilerin hangi aylarda ve hangi arazi/iklim koşullarında yetiştiğine ilişkin cetveller hazırlandı.· Türkiye’de yetişen ve bilinen, Türkçe isimlere sahip bitkilerin yanında, Latince ismiyle anılan ve daha az bilinen bitkilere de yer verildi.· Bitkiler sadece hastalıklara şifa olma özellikleriyle değil; yiyecek, kozmetik, dezenfektan, ev deodorantları, saç bakımı ve boya gibi pek çok özellikleriyle ele alındı.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Şifalı Bitkiler PDF 13.20 MB İndir
Şifalı Bitkiler EPUB 14.75 MB İndir
Şifalı Bitkiler MOBI 11.65 MB İndir
Şifalı Bitkiler ODF 12.42 MB İndir
Şifalı Bitkiler DJVU 15.53 MB İndir
Şifalı Bitkiler RAR 10.09 MB İndir
Şifalı Bitkiler ZIP 9.32 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Faydalı bitkilerin kapsamlı bir şekilde ele alındığı ve anlatımların resimlerle desteklendiği çok faydalı bir kitap. meraklısının başucunda bulunması gereken kaynak bir kitap.


Kapsamı geniş. Renkli resimlerle desteklenmiş. Yazarın doktor olması ayrıca güven veriyor. Bitki dünyasına ilgi duyanların kitaplığında mutlaka bulunmalı.


tam bir kaynak kitap. kitabın karton kapak olmaması dayanıklı olması ve uzun süreli yıpranmadan kullanmamız açısından çok güzel olmuş. bitki ve hastalıklardan ayrı ayrı bahseden renkli güzel bir kitap.


Şifalı bitkiler ile ilgili piyasadaki en iyi kitaplardan bir tanesi. Tüm bitkiler latince isimleri ile birlikte verilmiş. Bitkilerin hangi kısımlarından nasıl faydalanılacağı verilmiş. Hangi maddeler içerdiği, etken maddeleri verilmiş. Vücutta hangi faaliyet artıcı veya azaltıcı özelliklere sahip olduğu verilmiş. Bitkilerle, Fitoterapi ve Farmakognozi ile ilgili herkesin okuması ve bulundurması gereken bir kitap. Fiyatı uygun ve kağıt ve kapağı çok kaliteli.


DÜNYADA EN ÇOK İLAÇ KULLANAN MİLLETİZ DESEM YALAN OLMAZ.. AMA ŞİFALI BİTKİNİN YERİNİ NE TUTABİLİR Kİ? BAKIN NE, NEYE İYİ GELİYOR?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*